Лубенський професійний ліцей у 2017 році здійснює набір учнів за державним замовленням для підготовки кваліфікованих робітників за професіями: для молоді, що закінчила базову загальноосвітню середню школу з терміном навчання 2 роки - "Штукатур. Маляр"; "Столяр будівельний. Монтажник гіпсокартонних конструкцій"; на базі повної загальної середньої освіти з терміном навчання 1,5 року - "Слюсар з ремонту автомобілів"; "Електрозварник ручного зварювання. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування"; "Кухар. Кондитер"; "Кухар".

Медичний пункт

Розділ веде фельдшер ліцею Кириленко Яна Вікторівна

 

Паспорт медичного пункту


ВІЛ/СНІД. Це повинен знати кожен!

Лекція на тему "Гепатит"

Обережно, грип!

Туберкульоз. Питання та відповіді

 


19.04.2017 фельдшером Лубенського професійного ліцею Кириленко Я.В. була проведена бесіда з учнями 1-го курсу у групі №4 по професії «Кухар. Кондитер». Бесіда присвячена темі «Правила поведінки на водоймах».

Учні прослухали основні правила безпечного відпочинку:

–до водойм не можна заходити в нетверезому стані;

–після прийому їжі повинно минути 60 хвилин, перед тим як іти купатися;

–занурюватися у воду потрібно повільно, починаючи з обтирань, щоб запобігти судомам;

–стрибати з альтанки можна лише після перевірки дна водойми на наявність зламаних гілок, каміння та ін.;

–килимок для відпочинку краще розмістити в тіні, щоб уникнути сонячного удару.

Учні приймали активну участь в обговоренні теми, дізналися багато корисної інформації щодо правил поведінки на водоймах та дійшли спільного висновку – відпочинок повинен бути безпечним. 

 

03.04.2017

Протягом березня місяця в Лубенському професійному ліцеї фельдшером Кириленко Я.В. проводилися заходи по ознайомленню із захворюванням туберкульоз. Учні мали змогу подивитись відео-лекції, завдяки яким у доступній формі отримали інформацію про: основні поняття, ознаки та перебіг захворювання; методи діагностики та профілактики.

Також фельдшер Кириленко Я.В. провела з учнями ліцею бесіди щодо захворювання, під час яких вони дізналися, що збудником туберкульозу є паличка Коха, яка дуже витривала до чинників зовнішнього середовища, високих і низьких температур. Туберкульоз передається повітряно-крапельним шляхом і від нього не застрахований ніхто. Тому хибною є думка багатьох людей, які вважають, що якщо вони ведуть здоровий спосіб життя – не палять, не вживають алкоголю, мають задовільні умови проживання, добре харчуються, вживають вітаміни, мінерали, мікроелементи – то вони ніколи на захворіють на туберкульоз. Щоб максимально зменшити ризик захворювання на туберкульоз, потрібно вчасно проводити флюорографічне обстеження, уникати місць масового скупчення людей та ін. При перших ознаках хвороби обов’язково необхідно звертатися до лікаря.
 
09.02.2017 року з учнями Лубенського професійного ліцею лікарем-гінекологом кабінету "Репродуктивне здоров'я нації" була проведена бесіда на тему: "Методи контрацепції, репродуктивне здоров'я нації". До цього кабінету, який  знаходиться в приміщенні Лубенської КЦМЛ у відділенні жіночої консультації, можуть звертатися всі підлітки віком до 18 років, які проживають на території міста Лубен, а також учні навчальних закладів, розташованих на території міста. Лікар-гінеколог розповіла дітям про: основні правила інтимної поведінки між дівчатами та хлопцями, основні методи контрацепції. У наш час потрібно мати хоча б маленький багаж знань для того, щоб вберегти себе від венеричних захворювань, які передаються саме статевим шляхом. Адже репродуктивне здоров'я нації важливе – нашій державі потрібні здорові нащадки.
 
08.12.2016 року фельдшером Лубенського професійного ліцею Кириленко Я.В. була проведена лекція для учнів першого та другого курсу на тему: "Як підвищити імунітет?". Імунітет – це найважливіша система людського організму. Без імунітету життя людей було б неможливим – вони  завжди б хворіли, організм не мав би опірності проти різних інфекцій. Тому ця тема дуже актуальна в наш час, адже наші діти не завжди розуміють, що таке імунітет. Фельдшер навчального закладу провела роз`яснювальну роботу з учнями. щодо питань: що таке імунітет; які існують методи загартування організму; як підвищити імунітет, особливо, в зимовий період, коли організм людини втрачає свої резервні запаси вітамінів та мікроелементів.
 

01.12.2016 р. з учнями першого та другого курсу фельдшером Кириленко Я.В. була проведена бесіда за співпраці кабінету довіри, присвячена темі СНІДу та його профілактиці. Був запрошений лікар-інфекціоніст, який провів дуже цікаву бесіду з дітьми, під час якої були обговорені такі питання: що таке ВІЛ, СНІД; хто входить в групу ризику; перші прояви хвороби; основні заходи з профілактики захворювань; методи діагностики, лікування.

Також було проведено опитування учнів у вигляді тестування, основною метою якого було встановлення рівня обізнаності учнів з таких питань: що таке ВІЛ, СНІД; як потрібно себе поводити, щоб не захворіти на це жахливе і не виліковне захворювання та ін.
 

17.11.2016 року на виховній годині з учнями Лубенського професійного ліцею фельдшером Кириленко Я.В. була проведена бесіда на тему: «Важливість проведення профілактичних щеплень проти грипу, дифтерії, правцю». Були обговорені наступні питання: що таке щеплення; чи важливо проводити вакцинацію; протипоказання до проведення профілактичних щеплень; переваги та недоліки проведення щеплень.

Учні були ознайомлені з графіком щеплень.
 

06.10.2016 року була проведена лекція фельдшером Лубенського професійного ліцею Кириленко Я.В. на тему: «Профілактика гострих респіраторних вірусних інфекцій». На лекцію були запрошені учні нового набору, а саме груп № 4 з професії «Кухар. Кондитер» та №2 з професії «Столяр будівельний. Монтажник гіпсокартонних конструкцій».

У ході лекції учні дізналися, що респіраторна вірусна інфекція – це захворювання, яке не потрібно довго чекати: кожна людина схильна до переохолодження під час погіршення погодних умов, що і приводить до захворювання. Фельдшер ліцею розповіла учням, що потрібно робити, щоб не захворіти на ГРВІ, тобто поінформувала про заходи профілактики ГРВІ.

Учні приймали активну участь в обговоренні теми. По закінченню лекції Кириленко Я.В. провела тестове опитування, у результаті якого було виявлено, що учні мають задовільний рівень знань з питань гострих респіраторних вірусних інфекцій.
 
15.09.2016 року фельдшером Кириленко Я.В. була проведена лекція для учнів І курсу по професії «Маляр. Штукатур», «Кухар. Кондитер» на тему: «Вплив   шкідливих звичок на організм людини». Всі учні приймали активну участь в обговоренні даної теми, адже ця проблема на даний час дуже актуальна. У ході лекції було обговорено багато слушних питань: шкідливий вплив куріння, наркотичних речовин, алкоголю на організм людини.
 
 
08.09.2016 року фельдшером Кириленко Я.В. була з учнями нового набору, які вступили до Лубенського професійного ліцею на навчання у 2016/2017 навчальному році. проведена бесіда на тему: «Дотримання санітарних норм при прийомі їжі».


Новини освіти

освітній портал Педагогічна преса

Погода в Лубнах

Погода
Погода у Лубнах

вологість:

тиск:

вітер:

^