Лубенський професійний ліцей у 2018 році здійснює за державним замовленням підготовку кваліфікованих робітників за професіями: для молоді, що закінчила базову загальноосвітню середню школу з терміном навчання 2 роки - "Штукатур. Маляр"; "Столяр будівельний. Монтажник гіпсокартонних конструкцій"; на базі повної загальної середньої освіти з терміном навчання 1,5 року - "Слюсар з ремонту автомобілів"; "Електрозварник ручного зварювання. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування"; "Кухар. Кондитер".

Історія ліцею

Лубенський професійний ліцей
 
є правонаступником училища механізації сільського господарства №6 (1954-1961 рр.), будівельного училища №4 (1960-1963 рр.), ТУ-2 (1966-1984 рр.). У 1997 році ПТУ-13 (1984-1997рр.) та ПТУ-12 (1961-2003 рр.) були об'єднані в ПТУ-12, яке з листопада 2003 року перейменовано в ліцей.
 
В далекому 1954 році державою приймається рішення про значне збільшення сільгосппродукції і виникає необхідність створення нового навчального закладу. Лубенський міськвиконком виділяє двоповерхове приміщення по вулиці Інститутській і земельну ділянку для майстерень по вулиці Дзержинського. З 1954 по 1961 рр. було підготовлено 2037 трактористів, комбайнерів, механіків, водіїв.
 
Випускники училища направлялись на роботу не тільки в колгоспи Полтавської області, а і в Казахстан на освоєння цілинних і залежних земель.
 
На початок 60 років темпи і масштабність будівництва житлових і промислових об'єктів набули небувалого розмаху. Вся країна нагадувала величезний будівельний майданчик. Виникла потреба в наповненні будівельної галузі кваліфікованими робітниками. Училище механізації №6 в 1961 році реорганізовано в будівельне училище №4, а в 1963 році в професійно-технічне училище №12.
 
Практично заново довелося колективу училища створювати навчально - матеріальну базу, а також надбудовувати третій поверх. Працювали і викладачі, і майстри, і учні.
 
За період з 1961 по 1997 р.р. в училищі було підготовлено 7614 робітників будівельних професій.
 
В середині шестидесятих років в країні, а відповідно і в Лубнах почали розвиватися метало- та приладо-будівна галузі, а для підготовки кадрів постановою Ради Міністрів УРСР №94 від 16.05.1966 року створено технічне училище №2, яке з 1984 року реорганізовано в професійно технічне училище №13.
 
З 1966 по 1997 р.р. ПТУ-13 випустило 8824 учні.
Після об'єднання двох училищ в один колектив ПТУ-12, кадровий склад інженерно-педагогічних працівників змін майже не зазнав, а тому всі кращі традиції залишилися в дії. За період з 1954 по 2004 рр. в об'єднаному закладі підготовлено 21 тисячу робітників різних професій.

У 2003 році ПТУ-12 було перейменовано на Лубенський професійний ліцей.

Нині ліцей готує кваліфікованих робітників найрізноманітніших професій, таких як: штукатур, маляр; слюсар з ремонту автомобілів; кухар, кондитер; столяр будівельний, монтажник гіпсокартонних конструкцій; електрозварник ручного зварювання, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування та ін..

Матеріальна база постійно поповнюється і оновлюється. Навчання проводиться на основі стандартів ПТО за новітніми педагогічними технологіями.

Адміністрація ліцею в складі директора Рикова А.В., заступника з навчально-виробничої роботи Денисенко Ю.Б., заступника директора з виховної роботи Соловей В.А., головного бухгалтера Овраменко А.О., завідувача господарством Педоряки В.А., методиста Гиренко В.Г., керівника фізичного виховання Супруненка В.М. утримує заклад в доволі стабільному стані, незважаючи на економічні шторми, а мета всього колективу – підвищення рівня професійної підготовки учнів ліцею та забезпечення потреби у робітничих кадрах для підприємств, організацій та установ Полтавської області.

Досягти поставленої задачі цілком реально, бо в ліцеї працюють досвідчені викладачі і майстри виробничого навчання. У постійному творчому пошуку нових форм і методів викладання працюють викладачі Гиренко В.Г., Рикова З.О., Іващенко О.В., Победра І.Г., Білик О.О. Забезпечують належний рівень професійно-практичної підготовки майстри виробничого навчання Крицький Р.В., Бельченко В.А., Вірич В.В., Пшеничний Ю. А., Ярмольчук О.Г.

Щороку ліцей випускає понад 100 кваліфікованих робітників.

На високому рівні в ліцеї ведеться позакласна виховна, спортивна та гурткова робота.

Випускники ліцею наша - гордість. Вагомий відсоток лубенців пройшов через навчальні кабінети та виробничі майстерні ліцею. Багато з них займають керівні посади.

Головне завдання підготовки кваліфікованих працівників робочих професій, морально загартованих патріотів рідної України, інженерно- педагогічний колектив ліцею виконує з честю.

Новини освіти

освітній портал Педагогічна преса

Погода в Лубнах

Погода
Погода у Лубнах

вологість:

тиск:

вітер:

^